PAYLAŞ
Adrasan Göletinde Gövde Dolgu Çalışması Devam EdiyorAntalya’nın Kumluca ilçesi Adrasan Göletinde gövde dolgu çalışması devam ediyor.

Kumluca Adrasan Göletinde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Devlet Su İşleri (DSİ) 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, çalışmaların sorunsuz bir şekilde devam ettiğini söyledi.
Özgür, “Adrasan Göleti tamamlandığında net 5 bin 400 dekar tarım alanını borulu sistemle modern bir şekilde sulanacak. Kumluca Adrasan Göletin’de, gövde sıyırma kazıları, kondüvi imalatı, memba batardosu, Gövdenin oturacağı kısımda kontak ve konsolidasyon enjeksiyonu, plint eksenindeki ankraj demirleri ve ön batardo imalatı bitirilmiştir.
Göletimizde Gövde de Kaya dolgu ile plint eksenindeki plint beton imalatları devam etmektedir” dedi.
Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü olarak suyun petrol gibi bir paylaşım potası içine alındığı belirten Özgür, “21. yüzyılda çalışmalarımızı daha dikkatli yaparak Su kaynaklarını yerli yerinde kullanma, depolama ve gelecek neslimize daha güzel bir ülke bırakmak için devasa büyüklükte su yapıları yapmakta ülkemizin ve vatandaşımızın istifadesine sunmaktayız” dedi.

  • Kumluca
  • Kaynak: hürriyet.com

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here