PAYLAŞ

“CHP’li küskünler doğrudan AK Parti’ye oy versin.” diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Kızgın olan seçmen haklı. Biz 24 Haziran gecesinde iyi bir sınav vermedik.” dedi.

” CHP’li küskünler doğrudan AK Parti’ye oy versin.” diyen konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bir kızgınlık var, doğru. Kızgınlıkta haklılar. Biz 24 Haziran gecesinde iyi bir sınav vermedik, bunu açıklıkla kabul etmek lazım.” dedi.

”KIZGINLIKTA HAKLILAR”

Gazete Duvar’a konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Bir kızgınlık var, doğru. Kızgınlıkta haklılar ama sandığa gitmemek AK Parti’ye oy vermek anlamına gelir. Bu gerçeğin de unutulmaması lazım. Ben bunu Parti Meclisi’nde (PM) söyledim ama çarpıtılarak yansıtıldı.” dedi.

“Sandığa herkesin gitmesi lazım. Adaylar belirlenmeden bu kızgınlıklar tam anlamıyla giderilebilir mi? Hayır. Adaylar ortaya çıkacak, seçmen ister kırgın olsun ister olmasın adayı görecek.” diyen Kılıçdaroğlu, ”Adayın niteliklerine bakacak; kente nasıl bakıyor, kentin geleceğine yönelik yaklaşımı nasıl, görecek. Kentin geleceğini nasıl planlıyor vb. vaatlerine bakacak, ona göre karar verecek ve sandığa gidip oy kullanacaktır, buna inanıyorum. Bu ülkenin vatanseverlerinin, demokrasiden yana olanlarının sandığa gitmemek gibi bir lüksleri olacağını sanmıyorum.” diye konuştu.

MUHARREM İNCE’NİN İBB ADAYLIĞI

Kılıçdaroğlu, ” Muharrem İnce’nin CHP tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına adayı gösterilme ihtimali var mı?” sorusunu şöyle yanıtladı:

“Kimin kazanma ihtimali varsa onu aday göstereceğiz doğal olarak. Olması gereken de budur. Adaylar üzerinde durulacak, araştırılacak, kamuoyu yoklamaları yapılacak ve doğal olarak örgütlerin görüşü alınacak. Bütün bunların hepsini bir araya getirerek bir aday belirleyeceğiz.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here