PAYLAŞ

AK Parti Antalya milletvekili adayları Kemal Çelik ve Esma Balaban Karacan, seçim çalışmalarına Kumluca ilçesinde devam etti.

AK Parti Antalya milletvekili adayları Kemal Çelik ve Esma Balaban Karacan, seçim çalışmalarına Kumluca ilçesinde devam etti.

AK Parti Antalya İl Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Çelik ve Karacan, ilk olarak Kumluca Belediye Başkanı Yusuf Göven’i makamında ziyaret etti.

Merkez Mahallesi’nde esnaf ve vatandaşlardan 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimi için destek isteyen adaylar, ardından Mavikent’e giderek Mavikent Muhtarlığını ziyaret etti, vatandaşlar ve kanaat önderleriyle bir araya geldiler.

Programlarda konuşan Kemal Çelik, Kumluca ve Mavikent için tarımın önemine değinerek, AK Parti iktidarları döneminde Antalya’ya verilen tarımsal ödemelerin 15 yılda 9 kat arttığını kaydetti.

Antalya’ya 15 yılda sağlanan tarımsal desteğin 1 milyar lirayı geçtiğini aktaran Çelik, “Kırsal kalkınma hamlesi kapsamında 11 yılda 62,6 milyon lira hibe desteği verildi. Hibe desteği sayesinde yeni tarımsal tesisler kuruldu. Bu tesisler de istihdama katkı sağladı.” ifadelerini kullandı.

Ekonomik ve siyasi istikrar içerisinde, bağımsız bir ülke için cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin şart olduğunu vurgulayan Çelik, şunları kaydetti:

“Cumhur İttifakının karşısında yer alan ittifak dış müdahalelere açık bir ittifak. Bu ittifaktaki İYİ Parti ve Saadet Partisi’nin oyları CHP’nin milletvekili çıkarmaya yetmeyen oylarının tamamlayıcısı olacak. Bu partiler CHP’nin payandası haline gelecek.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here