PAYLAŞ

Ramazan SARIKAYALI/KUMLUCA, (DHA) – ANTALYA’nın Kumluca İlçesi’nde düzenlenen Kumluca İncircik’i keşfediyor doğa yürüyüşü yapıldı.

Kumluca Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü ile İncircik Mahalle Muhtarlığı tarafından organize edilen Kumluca İncircik’i keşfediyor doğa yürüyüşüne halk yoğun ilgi gösterdi. Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan yürüyüşe, Kaymakam Polat Kara, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Gürcan Yıldırım da katıldı. Meydandan otobüslerle yürüyüşün başlama noktasına gelen katılımcılar buradan yaklaşık 4 kilometrelik güzergahta yürüyüşe başladı. Ormanlık alandan geçen toprak yoldaki yürüyüş boyunca jandarma, zabıta ve sağlık ekibi güvenlik önlemi aldı. Yürüyüş sonunda katılımcılar İncircik Mahallesi meydanına ulaştı. Burada yürüyüşe katılanlar davul zurnayla karşılandı.

Mahalle meydanındaki piknik alanında yürüyüşe katılanlara Kumluca Belediyesi ve İncircik Mahallesi Muhtarlığı tarafından hazırlanan ikramlar verildi. Yürüyüşe katılanlar güzel bir havada doğayla iç içe sportif bir etkinliğe katıldıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Yürüyüş sonunda Kumluca’daki bir sonraki keşif yürüyüşünün Mavikent Mahallesi Karaöz mevkine yapılacak olması dolayısıyla, İncircik Mahalle Muhtarı Galip Karakuş tarafından Mavikent Mahalle Muhtarı Adem Karataç’a Türk bayrağı teslim edildi. Yürüyüşün ardından protokol üyeleri ve öğrencilerle birlikte TEMA Vakfı Kumluca Temsilciliği tarafından Anadolu çınarı fidanı dikildi.

– kumluca

– kaynak:hürriyiyet.com

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here