PAYLAŞ

 Nüfus Müdürü Tutuklandı, Usulsüzlük Var Ama Seçimin Tekrarı Talebimiz Reddedildi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz “Büyükçekmece’de usulsüzlük var. Nüfus Müdürü tutuklandı. Ama seçimin tekrarı talebimiz reddedildi” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ”Büyükçekmece ile ilgili seçimlerin iptali ile ilgili bir müracaatta bulunulmuştur. Sadece oraya ilişkin bir müracaattır İstanbul’un tamamına ilişkin bir müracaat söz konusu değildir” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz seçim sonuçlarına ve itiraz sürecine ilişkin açıklama yaptı.

Yavuz’un açıklamalarından satır başları şöyle:

Büyükçekmece ilçemiz bu seçimlere has usulsüz seçmen kaydını gerekçe göstererek Büyükçekmece’ye ilişkin seçimlerin iptali için başvuruda bulunmuştur. Buna yönelik soruşturma da vardır. İlçe nüfus müdürünün de tutuklandığını biliyorum. İlçe seçim kurulu reddetti. İl Seçim Kurulu’na gidildi, o da reddetti. YSK da gidilecek son mercidir. Arkadaşlarımız gidelim mi gitmeyelim diye kafa yoracaklardır. Şu anda net bir karara varılmış değildir.

“ORGANİZE BİR İŞ GİBİ DURUYOR”

Büyükçekmece’de olan anlaşılır gibi değildir. Belediye çalışanlarının ve nüfus müdürünün de içinde olduğu çok manidar geliyor bana. 20 binlerin üstünde bir sayıdan bahsediliyor. Seçimlerden önce yapılan bir usulsuzlük ve organize bir iş gibi duruyor. Sadece oraya ilişkin bir müracaattır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here