PAYLAŞ
Anket şirketleri çok ciddi yanılacak
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, dün aHaber, atv, aPara, aNews, a2 ve aHaber Radyo ortak canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Erdoğan, özetle şöyle dedi:
 TERÖR ÖRGÜTLERİNİ TEPELİYORUZ: PKK’dan DEAŞ’a, FETÖ’den DHKPC’ye FETÖ’ye kadar karanlık güçlerin besleyip büyüttüğü, üzerimize saldığı ne kadar terör örgütü varsa hepsini tepeledik, tepeliyoruz. Şu anda askerimiz Gabar, Cudi, Tendürek’te çok ciddi hesaplar sordu. Şu anda lider kadrodan çok ciddi ölümler oldu. Şu anda devam eden bir süreç var. Kandil’de vurulanların içerisinde alt seviye falan yok. Bakıyorsun Kandil bölge sorumlusu. Bunun yanında dış ilişkiler sorumlusu, örgüt sözcüsü. İsmen söyleyemeceğim. Bu en üstteki lider kardorusunda, o baronların arasında olanlardan şu anda komada. İHA’lar koordinatları yakalıyor, SİHA’lar bu koordinatlarla vuruyor. Aynı zamanda F16’lar devreye giriyor. Onlar da o vuruşlarıyla bunu hallediyor. Çünkü terörle mücadele noktasında artık yeni bir dönemin içindeyiz. Yerli ve milli imkanlarla geliştirdiğimiz silahlarla teröristlere göz açtırmıyoruz.
 ANKETÇİLER YANILIYOR: Anketlerden gelen bilgilere baktığımız zaman aralarında korkunç farklılıklar var. Meydana baktığımız zaman ben diyorum ki meydanlar yalan söylemez. Bu anket şirketlerinin bu defa ben çok farklı bir yanılgı içinde olduklarını, gerçek anketin yapılacağı pazar günü göreceğiz. Asıl anket pazar günü. Gerçekten şu anda iyi gittiğimize inanıyorum. Hedefe inşallah varacağız diye inanıyorum. Milletime güveniyorum. Rabbim de inşallah dualarımızı kabul edecek.
 31 MART BEKA MESELESİ: Aslında bunlar çok başarısız bir siyaset oynadılar. Zannettiler ki biz dörtlü bir araya gelirsek bunu da gizlersek netice alırız. Gizleyemezsin. Nitekim de gizleyemediler. Halkımız, CHP, sözde İyi Parti, HDP, Saadet Partisi arasındaki ittifakı zillet, illet ittifakını çok iyi idrak etmiş, kapalı kapılar ardından dönen pazarlıkları biliyor. Biz beka meselesi derken boşa konuşmuyorum. 31 Mart beka meselesidir.
 KÜRDİSTAN DİYE BİR BÖLGE İNŞA EDEMEZLER: Bunların ortak paydası sadece çıkar, menfaat ilişkisi ve düşman kim Erdoğan düşmanlığı. Bu iki kere iki dört. Erdoğan düşmanlığı bunların gözlerini öyle kör etmiş ki Türkiye düşmanlığı ile Erdoğan düşmanlığını adeta ayırt edemez hale gelmişler. HDP yöneticilerinin açıklamalarına tepki göstermeyen CHP, sözde İyi Parti ve Saadet Partisi bu düşmanlığın ortaklarıdır. Kapalı kapılar ardında anlaşıp bu millete zillet olmaya gelenlere karşı Cumhur İttifakı dimdik duracaktır. Cumhur İttifakı olduğu sürece bu topraklar üzerinde Kürdistan diye bir bölge inşa etmeleri mümkün değildir.
 ONLARIN DA OYUNA TALİBİM: HDP’ye oy verenlere terörist dediğimi iddia ediyorlar. Milletin gözlerinin içine baka baka yalan söylüyorlar. Biz bu ülkede siyaset yapıyorsak CHP’ye, sözde İyi Parti’ye, HDP’ye, Saadet’e oy verenlerin oylarına talibiz. Siyasetin gereği bu. 40 yıldır siyasetle meşgul olan Tayyip Erdoğan böyle bir vicdansızlığı yapamaz. Tabi bunlar siyasetin içinde pişmediler, yetişmediler. Ama biz siyasetin içinde yetiştik.
 ÇOK KİRLİ BİR İTTİFAK: Çok çok kirli bir ittifak kuruldu ve bu ittifakı gizliyorlar Niçin bunların dördü bir araya gelip miting yapamıyorlar. Çünkü o zaman mızrak çuvala sığmayacak, gizleyemeyecekler, ifşa olacaklar. Bunu kendi tabanlarına anlatmaları da mümkün olmayacak. Terörist başının resminin bulunduğu paçavralarla bayrağımızın yan yana gelmesinden de çekiniyorlar.

GÜLBEREN’İN VERDİĞİ HEDİYE SEÇİMİN EN BÜYÜK SERMAYESİ
Başkan Erdoğan, Gülberen isimli küçük hayranının kendisine verdiği anlamlı hediyeyi ve mektubu ilk kez canlı yayında paylaştı. Gözleri dolarak mektubu okuduktan sonra Erdoğan, “Gülberen gözlerinden öpüyorum. İnşallah izliyorsundur. Üzerinde kalplerin de olduğu bileklik. İnşallah bu seçimlerin en büyük sermayesi olur” dedi. İşte, küçük çocuğun mektupta Erdoğan’a yazdıkları: “Merhaba Cumhurbaşkanım. Ben Gülberen Yiğit. Biz ailecek sizleri çok seviyoruz. TV’den her zaman takip ediyoruz. Siz ekrana çıktığınızda kardeşime Tayyip Dede dedirtmeye çalışıyoruz. Ben bu bilekliği artık kullanmıyorum. Bu yüzden size veriyorum. Sizler de bu bileklik ve parayı devletimizin ihtiyacı için kullanırsanız mutlu oluruz. Cumhurbaşkanı Allah sizi eksik etmesin. Cumhurbaşkanım eğer boş vaktiniz olursa bizi bu numaradan arayabilirsiniz. Bu aramanızda bir sesinizi duymuş oluruz”.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here