Ana sayfa Kumluca MEHMET ÇETİNTÜRK: KUTSO SİYASİ BİR ORGAN DEĞİLDİR

MEHMET ÇETİNTÜRK: KUTSO SİYASİ BİR ORGAN DEĞİLDİR

0
PAYLAŞ

ÇETİNTÜRK: KUTSO SİYASİ BİR ORGAN DEĞİLDİR
Kumluca Ticaret ve Sanayi Odasının kanundan kaynaklanan temel bilgi ve ödevleri olduğuna işaret eden KUTSO Başkan Adayı Mehmet Çetintürk, “ultra vaatler gerçekçi değil, hedef sonuç odaklı yönetim olmalı. KUTSO siyasi bir organ değil, ultra hedefleri gündeme getirmek doğru değil” dedi.

Amaçlarının sektörün problemlerini bilen ve çözüm önerileri sunabilen insanları meclise taşımak olduğunu ifade eden Çetintürk, “bu yolla verimli bir meclisten beslenerek sonuç odaklı bir yönetim oluşturmayı hedefliyor ve imkansızı ekip olarak vadetmiyoruz” dedi

Çetintürk sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ticaret hayatımızda yaptıklarımız belli. Biz mevcudun üzerine bir şeyler koymak istiyoruz yani kimseye vaat vermiyoruz. Herkesten destek istedik ama o destekler şimdi değil, sandıkta belli olacak. Bizim doğruluğumuza inanan herkesin yanımızda olmasını isteriz. İttifakla gelmek istiyoruz. İş yapılacaksa ittifakla yapılacağını biliyor, görüyor aynı zamanda yaşadık, bunu hissediyoruz. Biz aynı sandalın insanlarıyız. Diğer başkan adayıyla aynı yönde kürek sallıyoruz. Biri hızlı çeker küreği biri yavaş çeker. Biz o küreği hızlı çekeceğimizi dik duruşumuz, birebir hizmetin takipçisi olma anlayışımız, kurumlar arası ve üyelerimiz ile kuracağımız diyaloglarla ve ticari stratejik bilgimiz ile göstereceğimizi vaatle değil ticari hayattaki benim ve bizi destekleyen işadamları ile yaptığımız işlerle gösterdik şimdiye kadar. Ekibimizde sadece gençler olmayacak amcalarımız, ağabeylerimiz olacak. Kimseye sırtımızı dönmeyeceğiz. Herkese kapımız açık.”

KUTSO KUMLUCA HİZMET BİNASI İÇİN 4 MİLYON 322 BİN TL. HARCANMIŞTIR
Çetintürk, “KUTSO Yönetimi 3 milyon TL. (Eski para ile 3 trilyon) Anapara ve faizi ile birlikte toplam olarak yaklaşık 4 milyon TL.(Eski para ile 4 trilyon) üzere bir borç yükü altına girmiştir. İnşaat için yapılan harcama yaklaşık 4 milyon 322 bin TL. (Eski para ile 4.3 trilyon) maliyetine ulaşmıştır. Herkesin desteğini almak istiyoruz. Bizim kimseden saklımız gizlimiz yok. Hiçbir siyasi parti ve belediye başkanlarının desteğini alarak yola çıkıp aday olmadık. Biz insanlarla değil, işlerimizle projelerimizle uğraşmakla yürümek istiyoruz. Zorlu bir sürece giriyoruz. Mevcut oda yönetiminin yüksek miktarda banka kredisi kullanarak inşaat yapmasına ve İnşaat yapılırken izlenen satın alma ve hizmet sözleşmelerindeki hatalı uygulamalara karşı çıkmam nedeni ile aday oldum. Çünkü yüksek borçlanma ile yatırım yaparsanız ve bu yatırımın borcu için odanızı 2022 yılına kadar bankaya borçlandırırsanız bunun sıkıntısını üyeleriniz çeker. Borcunuzu ödemekte zorlandıkça üyelerinizi sıkıştırırsınız ve onları mutsuz edersiniz. Ben ve ekibim gerek yaşam tarzımız gerekse halkın içinde olup onların sıkıntılarını ve ticari kaygılarını, odadan istek ve taleplerini çok iyi biliyoruz. Bu nedenle sürekli üyelerimiz ile irtibat halinde olup hizmeti onların istekleri doğrultusunda yapacağız. Önemli olanın batı Akdeniz ilçelerinin tamamında üyenin memnuniyetinin kazanılması olduğu düşüncesindeyim” şeklinde konuştu.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here