PAYLAŞ

91 gündür kayıp olan Buse’nin babası Kızımıza bir an önce kavuşmak istiyorum

Antalya’nın Kemer ilçesinde 91 gün önce yaşanan hortum felaketinde kaybolan üniversite öğrencisi Kader Buse Acar’ı (20) arama çalışmaları sürerken, çalışmaları takip eden baba Ahmet Acar, Kızıma bir an önce kavuşmak istiyorum dedi.

Kader Buse Acar, 24 Ocak’ta Kemer’i vuran hortuma annesi Ayla Akkın’ın kullandığı otomobilde yakalandı. Hortumun sürüklediği otomobil Ağva Deresi’ne düştü. Anne Ayla Akkın suya kapılan araçtan çıkabildi ama genç Buse kayboldu. Bugüne kadar çok sayıda ekibin bölgede arama çalışmaları yaptığı Kader Buse Acar’ın izine rastlanılamadı.

Arama çalışmalarının 91’inci gününde Devlet Su İşleri (DSİ) ekipleri Ağva Deresi yatağında bulunan suyu boşaltabilmek için yan yollar açtı. Bununla birlikte ASAT ekipleri de bentlerdeki su aktarma borularının tıkanan bölümlerini açtı. İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ise çalışmalara destek verdi.

‘ACIMIZ BÜYÜK’

Yapılan çalışmaları yakından takip eden acılı baba Ahmet Acar, Demirören Haber Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, Bugün 91’inci gün. Devlet Su İşleri’ne çalışmalarından dolayı çok teşekkür ederim. Vali Beye de ayrıyeten teşekkür ederim. Ama suyun bir an önce açılması için işte kanalizasyon makinesi falan çağırdık ama öbür taraftan bentler kırılırsa daha iyi olur diye düşünüyorum. Kızımıza bir an önce kavuşmak istiyorum. Acımızı büyük dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here